Geziye çıkmak, seyahat etmek herkesin hoşuna giden aktivitelerdendir. Bazen tatil için uçak ile seyahat ederiz bazen mecburiyetten dolayı uçak yolculuğu yapmak zorunda kalırız. Günümüz her şeyin hızlandığı hayatın hızlı yaşandığı bir dönemdir. O nedenle varılacak yere bir an önce varmak isteriz gelen kişinin biran önce gelmesini isteriz. Böyle durumlar için imdadımıza ise uçaklar ve havayolu şirketleri yetişir.

Uçakla seyahat edenlerin ve etmeyi düşünenlerin hep aklından geçirdiği “ucuz uçak bileti nasıl alınır” sorusuna cevap olabilecek bilgiler şunlardır;

 Uçuş saati: yoğunluk olan talep gören saatlerdeki seferlere ait biletler diğer saatlerdeki biletlerden daha yüksek olmaktadır. Eğer zamanla alakalı sıkıntınız yok ise daha az rağbet göre saatlerdeki biletleri tercih etmenizdir. Genellikle sabah 7’den akşam 22 ye kadar olan biletler bu kategoride olan biletlerdendir. 22’den sonraki biletlerde saat ilerledikçe fiyatlar daha düşük olabilmektedir.

Uçuş Günü: bazı dönemler uçuş saatinden daha önemlidir. Özellikle bayram, yılbaşı, tatil başlangıcı, tatil bitimlerinin olduğu günler bu günlerdir. Ayrıca normal zamanlarda Cuma, cumartesi, Pazar ve pazartesi günleri de diğer günlere göre bilet fiyatları daha pahalıdır. Hafta içi olan Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri daha uygun bilet bulunabilmektedir.

 Havaalanı seçimi:  Havayolu firmalarının uçak biletlerinin belirlenmesinde havaalanına ödedikleri vergilerde etki etmektedir. O nedenle daha düşük vergisi olan hava alanlarından kalkış yapan seferlerden alınan biletlerde diğerlerine göre daha düşük olabilmektedir. O nedenle aynı şehirde birden çok hava alanından uçak kalkıyorsa ikisi arasında karşılaştırma yapmak gerekmektedir.

En ucuz uçak bileti fiyatlarından yararlanmak için Anadolujet ucuz uçak bileti satın alma ve sorgulama sitemizden yararlanabilirsiniz. Anasayfadaki uçak bileti sorgulama formundan nereden nereye uçmak istediğinizi belirttikten sonra bilet ara butonuna tıklamanız yeterlidir. Şimdiden ucuz ve iyi uçuşlar dileriz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir