anadolujet-sss

Ülkemiz çapında en hızlı gelişen havayolu şirketlerinden biri olan Anadolu Jet bebek taşıma prosedürüne göre bebekler doğumlarından sonra 7 gün olmadan uçuşlara katılamaz. Bu uygulama bebeklerin yanında refakatçi olsa bile geçerliliğini yitirmemektedir. Bebeklerin sağlığı için düşünülmüş bu uygulamada uçuş esnasında sağlık problemleri yaşamamaları için düzenlenmiştir. Bu durumun geçerli tek istisnası vardır. Eğer doğumdan sonra sağlık durumu gerekçesi ile bebek acil olarak başka bir şehre götürülecekse bebek için doktordan sağlık raporu alınarak refakatçi ile uçmaları mümkün kılınabilir. Aksi takdirde hiçbir gerekçe ve şartla 7 gününü doldurmamış bebek yolcular uçuşa katılamaz. Sağlık problemlerine sebep olabileceğinden bu durumun denetimi çok sıkı bir şekilde Anadolu Jet firması bünyesinde yapılmaktadır. Sonunda bebeklerin can güvenliği olan bu durum uçuş esnalarında ebeveynlerin göz ardı etmemesi gereken bir durumdur. Kısacası Anadolu Jet firmasında sağlık raporu olmadan yeni doğan bir bebek doğumdan 6 gün geçmeden yani 7. Güne gelmeden uçuşlara alınmaz.

Bebek Yolcu

1. Bebek yolcu yaş sınırı nedir?

0-2 yaş bebek yolcu yaş sınırı olarak kabul edilmektedir.

2. Bebek kucakta seyahat edebilir mi?

Evet. 0-2 yaş arası bebekler, kucakta seyahat ederler.

3. Bebekler doğum sonrası ilk seyahatlerini ne zaman yapabilirler?

Bebek yolcu kabulü ve taşıma kurallarına göre; doğumundan sonraki ilk 7 gününü bitirmemiş bebekler, sağlıkları açısından istisnai bir durum olmadıkça, ebeveynleri ile olsa dahi AnadoluJet uçuşlarına kabul edilmez. Sağlık açısından istisna arz eden bebeklerin taşınması, ancak doktor raporu ile gerçekleştirilir.

4. Bebekler yalnız başına seyahat edebilir mi?

2 yaşını bitirmemiş bebekler ancak ailesi veya kanuni temsilcileri ile seyahat edebilirler.Yalnız uçmalarına izin verilmez.

5. Bir yetişkin birden fazla bebekle seyahat etmesi gerekirse ne yapmalıdır?

Uçuş içi emniyet kuralları gereği bir yetişkin en fazla bir bebeğe refakat edebilir. Birden fazla bebeğe sahip ise, diğer bebek için çocuk bileti almak zorundadır. Bu ikinci bebek için yolcudan araba tipi bebek puseti getirmesi veya refakat hostesi talep etmesi istenir.

6. Bebek yemeği veriliyor mu?

AnadoluJet uçuşlarında bebek yemeği verilmemektedir.

7. Yolcuya ait bebek arabası kabine kabul edilir mi?

Kabinde taşınmasına izin verilen bebek arabalarına check-in sırasında bagaj etiketi takılır, izin verilmeyen bebek arabaları ise, kayıtlı bagaj işlemi görür. Taşınması ücrete tabi değildir.

ucak-bileti-sorgulama-sitesi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir