anadolujet-sss

Anadolu Jet firması ile yapacağınız uçuşlarda bagajınızın ağırlığı maksimum 15 kg olmalıdır. Daha ağır olan bagajlar uçağa alınmaz (100 kg ve daha fazlası). Eğer bagajınız 15 kilogramdan daha ağırsa her kilogram başına ekstra ödeme yapmanız gerekir. Ödeme tablosu ise uçuşunuzun yönü ve çeşidine göre değişecektir. Fiyatlar uçuş yönleri ve bagaj durumuna göre değişiklik gösterse de, tek yönlü uçuşlarda kilogram başına ekstra ücret 6 TL, aktarmalı uçuşlarda ise kilogram başına 8 TL ek ücret alınır. Bagajınızın karışmaması ve çeşitli mağduriyetler yaşamamanız için de bagajınızın üzerine isminizi belirten etiketler yapıştırmanız gerekir.

Anadolu Jet El Bagajı Uygulamaları

Anadolu Jet el bagajı yönetmeliğine göre el bagajınızın ağırlığı en fazla 8 kg olabilir. Bu ağırlığın da üstünde olan bagaj el bagajı olarak değerlendirilmez ve normal bagajlarınız arasına alınır. Dolayısıyla ödeyeceğiniz ekstra tutar da artacaktır. El bagajı boyutları en fazla 23x40x55 cm olabilir. Daha büyük çaplı bagajlar el bagajı olarak değerlendirilmez.

Ekonomi Sınıfı yolcularımız için tanınan serbest bagaj hakkı 15 kg,dır. Bu limiti aşıyorsanız, fazla bagaj ücret bilgisi almak için size en yakın Anadolujet satış ofisine başvurunuz. Ayrıca yolcu beraberinde taşınacak her bir parça bagaj ağırlığının 32 kg’ı kesinlikle aşmaması gerekmektedir.

Kabinde yanınızda bulundurmak istediğiniz el bagajınızın ağırlığının 8 kg’ı ve boyutlarının  23 x 40 x 55 cm’yi geçmemesi gerektiğini lütfen unutmayınız.
Battaniye, bebek taşıma sepeti, şemsiye, baston, koltuk değneği, küçük kameranız ya da dürbününüz, el bagajı sayılır.
El bagajının dışında kabinde taşınmasını istediğiniz bagajınız için ayrı bir koltuk satın almalısınız. Bu durumda, bagajınız 75 kg’ı aşmamalı ve koltuğa sığabilecek ölçülerde olmalı. Ancak müzisyenseniz üzülmeyin, müzik aletleri bu ebat kısıtlamasının dışında tutuluyor. Çellonuz, elbette yanınızda olacak. Bu bagajınız için ödeyeceğiniz ücret, serbest bagaj hakkınızdaki limit aşımı olarak değerlendirilmez…

Bagaj ve Bagaj Etiketleri

Yolcularımıza tanınan serbest bagaj hakkı, uçulan yere göre değişiklik gösterir ve bu miktar biletlerin üzerinde belirtilmektedir.

Bagaj Hazırlığıyla İlgili Uyarı

Lütfen, kendi güvenliğiniz için bagajlarınızı kendiniz hazırlayınız ya da hazırlanmasına nezaret ediniz. Bagajlarınızı hazırlarken kapalı kutu, paket ve tüm ambalajları kontrol etmeye özen gösteriniz. Ayrıca, başkalarına götürülmek üzere size verilen hiçbir eşyayı kesinlikle kabul etmeyiniz.

Genel Bagaj Bilgisi

1. Bagajımı gideceğim son noktaya kadar gönderebilir misiniz?

Evet, bunu yapmak mümkündür. Biletinizde görünen yolculuğunuzun haricinde bir yolculuk yapacaksanız, bunu havaalanında bulunan görevliye check-in işleminizi yaptırmadan önce, bildiriniz. Bagajlarınızı o ülkenin gümrük kuralları gereği, son varış noktasında alıp alamayacağınızı transit noktasında sorunuz.

2. İndiğim noktada bagajım çıkmazsa ne yapmalıyım?

Kayıp Eşya Bürolarına başvurunuz. Burada size verilecek olan “Bagaj Aksaklık Formu”nu saklamayı unutmayınız. Bagajınızın durumunu web sitemizden takip edebilirsiniz.

 

3. Serbest bagaj taşıma hakkım ne kadar?

Tüm yolcularımız için bagaj taşıma hakkı: 15 kg.

4. Fazla bagajım için ne kadar ödeme yapmalıyım?

Tek yön uçuşlarda kilogram başına 6 TL, aktarmalı uçuşlarda kilogram başına 8 TL’dir.

5. El bagajı taşınmasına ilişkin kurallar nelerdir?

Uçuşlarımızda sadece bir adet el bagajı taşıyabilirsiniz. El bagajınızın boyutları 23x40x55 cm ve maksimum ağırlığı 8 kg olmalıdır. Kabin bagajınızda tehlikeli, delici, kesici aletler taşımayınız (tabanca, bıçak, makas vb.). Aksi takdirde güvenlik kontrolünde bunlar sizden alınacaktır. El bagajınızın içine ve dışına, üzerinde isminizi ve adresinizi belirten etiketler yapıştırınız. Check-in sırasında el bagajınızı etiketlenmek üzere görevlimize gösteriniz.

Online check-in veya self check-in yaptırmanız durumunda kabin bagajı etiketlerinizi biniş kapısındaki personelimizden temin edebilirsiniz. Etiketsiz bagajlar uçağa alınmayacaktır.

ucak-bileti-sorgulama-sitesi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir